Ako si vybrať žehličku na vlasy?

Na čo si treba dať pozor pri výbere žehličky na vlasy?
Aké vlastnosti by mala žehlička mať , a koľko to všetko stojí? Čo je treba pri kúpe žehličky zobrať do úvahy? To je len pár otázok, ktoré si často kladieme, keď uvažujeme o jej kúpe.
A tu je naša rada:

Veľmi dôležitý je

1. Materiál na ploche žehličky
Obvykle sa stretávame s tromi druhmi materiálov, a to turmalín, teflón a keramika. Keramika a turmalín sa používajú najčastejšie. Pri zahriatí tieto materiály produkujú záporné ióny. A prečo sa zaoberať práve iónmi? Vlasy prirodzene trením a prirodzeným pohybom vlasov vytvárajú kladné ióny, ktoré spôsobujú ?zelektrizovanie? vlasov a sťažujú styling. , Záporné ióny, ktoré vytvára turmalín alebo keramika tieto kladné ióny zneutralizujú a postarajú sa tak o vyhladenie a lesk vlasov. Pokiaľ má žehlička na vlasy keramické plochy, zaručuje naviac stále, konštantné a vyrovnané sálanie tepla. Plochy sa ľahko pohybujú po vlasoch a nevznikajú na nich žiadne extrémne nažhavené miesta, ktoré by mohli vlasy poškodiť. Turmalín sa zase postará o dokonalé pôsobenie žehličky a dlhotrvajúci efekt. Zároveň zabraňuje krepovateniu vlasov a zabezpečuje ich dokonalý lesk. Teflon sa na plochy žehličiek dáva predovšetkým v podobe tkaných teflónových vlákien a zabezpečuje dokonalý pohyb žehličky po vlasoch a zabraňuje pripaľovaniu stylingových prostriedkov.
Najlepšia žehlička na vlasy by mala kombinovať všetky tri materiály a ich prostredníctvom by mala zabezpečovať trojakú ochranu vlasov pred vysušovaním, poškodzovaním a mala by tiež zabezpečovať hladší styling.

Žehlička na vlasy s kovovým povrchom je rozhodne nevhodná. Vlasy sa s ňou budú ťažko žehliť a naviac je poškodenie vlasov takouto žehličkou viac než isté.

2.Teplota
Teplota, na ktorú sa žehlička dokáže nahriať je veľmi vysoká. Najvyššie teploty sa pohybujú okolo 230°C. Najčastejšie sa ale žehličky zahrievajú na 100°C alebo 180°C. Vyberajte také žehličky na vlasy, ktoré majú aspoň niekoľko programov nastavenia teploty. Ideálne sú tie, kde sa teplota nastavuje digitálne alebo individuálne. Teplota, ktorá je pre žehlenie vlasov ideálna sa totižto nedá stanoviť všeobecne, pretože to závisí predovšetkým od typu vlasov. Všeobecne ale platí, že pre jemné vlasy sú vhodnejšie nižšie teploty, kým vlasy silnejšie a vlnitejšie potrebujú vyššiu teplotu. Optimálnu teplotu pre vaše vlasy zistíte pri prvom použití žehličky a to tak, že ju budete postupne zvyšovať a skúšať na jednom prameni vlasov.
Ďalšou podstatnou vecou, ktorá sa týka teploty je rýchlosť zahriatia žehličky. Keďže pri raňajšom stylingu nemáme toho času veľa, aj tento faktor je dôležitý . Najviac vyhľadávané žehličky na vlasy sú tie, ktoré sa dokážu zohriať behom15-30 sekúnd.
A čo sa hodí určite, tak to je zámok teploty . Dovolí vám požadovanú teplotu uzamknúť a predísť tak nechcenej zmene teploty v priebehu žehlenia.

3. Veľkosť žehliacich plôch
Všeobecne platí, že s užšími plochami sa vám bude lepšie manipulovať. Štandartná veľkosť plôch žehličiek na vlasy sa pohybuje okolo 2,5cm , ale stretnete sa aj s užšími žehličkami- okolo1,5cm- alebo naopak so širšími až 5com. Výber veľkosti žehliacich plôch záleží predovšetkým na vás, požadovanom stylingu a v neposlednej rade aj na dĺžke vašich vlasov. Platí, že pre dlhé a silné vlasy sú vhodnejšie žehličky so širšími žehliacimi plochami a pre ostatné žehličky s užšími žehliacimi plochami kvôli lepšej manipulácii.

4. Cena
Žehlička na vlasy sa dá kúpiť už od 20Eur, doporučujeme ale siahnuť do strednej kategórie a vyberať žehličku na vlasy okolo 50Eur. Takáto žehlička na vlasy pre domáce žehlenie úplne postačuje a zaručí vám vašu spokojnosť. Rozhodujte sa predovšetkým podľa kvality žehliacich plôch. Profesionálna žehlička sa cenovo pohybuje v rádoch niekoľko sto eur a pre domáce použitie je takáto investícia úplne zbytočná.

5. Bonusy naviac
Niektoré žehličky ponúkajú uzamykateľné alebo plávajúce plochy. Zabezpečíte si tým dokonalejší tlak na vlasy. Zaoblené okraje žehliacich plôch vám zase v priebehu stylingu vlasy dokonale vedú a takýmito žehličkami je vlasy možné bez problémov natáčať a vytvárať tak rôzne štýly.
Ďalšou špecialitou je vyvinuté žehlenie vlasov za mokra. To je ideálne pre žehlenie nepoddajných a hustých vlasov. S takouto žehličkou nie je potrebné vlasy najprv vysušiť a až potom žehliť. Žehlička na vlasy pre žehlenie za mokra vlasy vysuší v priebehu žehlenia.

6. Bezpečnosť.
Na čo by sa nemalo zabúdať je bezpečnosť. Vyberajte takú žehličku na vlasy, ktorá ponúka možnosť automatického vypnutia. Nie nič príjemné, než sa celý deň stresovať myšlienkou na to, či nemám od rána zapnutú žehličku na vlasy.

Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.