Ako vybrať kávovar

Pitie kávy patrí ku každodennému rituálu a návykom veľkej časti našej populácie. Každý, kto zatúži po povýšenie z instantnej kávy na pravé espresso, si musí zodpovedať hneď niekoľko otázok. Ponuka prístrojov na trhu je široká a pred zvolením toho pravého je nutné zvážiť, aké funkcie má nový kávovar obsahovať. Plne automatické prístroje ovládané jedine stlačením tlačidla doplňujú klasické pákové verzie. Neviete, ktorý typ zvoliť?

Skúste si položiť týchto pár otázok :

1) Chcete si pripravovať pravé espresso alebo filtrovanú kávu?
2) Má mať kávovar integrovaný mlynček alebo si zariadite prístroj a mlynček samostatne?
3) Vyžadujete prítomnosť nadštandartných funkcií ako preplachovanie a odvápňovanie ?
4)Aký typ kávy chcete používať? Mletú, v kapsliach alebo PODoch?

Slovenská televízia vo svojom vysielaní zhodnotila kávovary na prípravu espresso kávy. Boli testované pákové prístroje a samozrejme aj automaty s mlynčekom. test kávovarov video

Pred kúpou kávovaru je dobré vedieť , že :
- kávovary sa rozdeľujú na automatické a manuálne. Automatické dokážu pripraviť celú radu nápojov len za pomoci stlačenia príslušného tlačidla. Vyznačujú sa integrovaným mlynčekom na zrnkovú kávu a komplexným ovládacím panelom (často i s informačným displejom). Neoddeliteľnou výbavou potom býva zásobník na vodu a odpad (lógr). Oproti tomu manuálne kávovary mlynček nemajú a káva sa u nich vkladá do špeciálnej páky.
- alfou a omegou jedinečného kávového zážitku je správne pomletá káva. Rôzne stupne hrubosti sa hodia pre rôzne typy príprav. Pokiaľ si kupujete mletú kávu v plechovkách, nikdy nemôžete byť úplne spokojní. Na šťastie existuje hneď niekoľko riešení. Jedným z nich je zakúpenie samostatného mlynčeka na kávu (ideálny model s mlynskými kameňmi) s dostatočne jemnou reguláciou hrubosti mletia. Doba extrakcie (prechádzaní vody kávou) by mala trvať 25?30 sekúnd a objem výsledného nápoja by mal byť cca 30 ml.
- pokiaľ chcete pripraviť kvalitné espresso, mal by sa pracovný tlak u domácich kávovarov pohybovať okolo 15 bar. Ale nezabúdajte, že to je len jeden z parametrov identifikujúcich kvalitný prístroj. Vo väčšine prípadov sa snažia držať pravidla, že čokoľvek s tlakom pod 9 bar nesplňuje podmienky pre prípravu espresso kávy.
- kávu je možné kúpiť jak vo forme pražených zŕn pripravených k mletiu, tak v stave namletom a pripravenom k okamžitému použitiu. Pokiaľ sa rozhodnete ísť cestou maximálneho komfortu, zamerajte sa na prístroje schopné pracovať s porciovanou kávou (PODy, kávovými kapsľami). Táto varianta so sebou nesie vyššie náklady na jednu porciu, výmenou za vysokú čistotu prevádzky (žiadny vysypaný odpad). Ďalším bonusom je šírka sortimentu u takto balenej kávy to vynahradí.
- výroba kávy nie je tým jediným, čo môže vedieť váš kávovar. Veľmi obľúbené sú prístroje s integrovaným mlynčekom na kávu (viď. bod 2) a zabudovaným cappuccinátorom ? zariadením na penenie mlieka. Ďalšia veľmi praktická funkcia je automatické preplachovanie a odvápňovanie. Keďže príprava kávy priamo súvisí s ohrievaním vody a tvorbou vodného kameňa, je treba kávovar pravidelne čistiť k tomu určenými chemikáliami. Pokiaľ ste zábudliví, radšej si zvoľte prístroj s automatickým upozornením na blížiacu sa potrebu odvápnenia. Funkcia preplachovania aktivuje v nastavených intervaloch resp. po každom zapnutí prístroja, proces preplachovania výdajníka pary a horúcej vody.
- s väčšinou kávovarov je možné napeniť mlieko a vyrobiť tak základ pre pravé cappuccino. Celý proces obstaráva horúca para, ktorá sa pomocou špeciálneho nástavca privádza do mlieka. Rovnaký vývod dokáže dodať aj horúcu vodu na čaj a ďalšie nápoje. Do zásobníka dávame zásadne studenú vodu. Pokiaľ chcete ušetriť za odvápňovacie prípravky, používajte špeciálne filtrovanú vodu, čo sa mimochodom prejaví aj v chuti pripraveného nápoja.

Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.