Pohánka

Pohánka je znovu objavovanou potravinou, ktorá v kuchyni našich babičiek bola celkom bežná. Je chutná i zdravá, poskytuje užitočné a zdraviu prospešné látky v tej najlepšej forme. Hodí sa na prípravu polievok, kaší, pomazánok, rizot, lievancov aj ako príloha.

Pohánka pochádza zo Strednej Ázie. V Európe sa v niektorých krajinách pestuje ako krmovina a v Nemecku a Rakúsku ako liečivá rastlina. Pohánka má načervenalú, dutú, vzpriamenú, málo vetvenú byľ. Listy sú srdcovité. Kvety sú v úžľabných súkvetiach, majú päťpočetné, zelenkavé okvetie (niektoré formy majú ružovkasté, biele, zriedkavo načervenalé okvetie). Podľa podmienok prostredia je výška rastlín 15 až 40 cm. Plody sú trojhranné nažky.

Pohánka pre zdravé cievy.

Vňať aj nažky obsahujú rutín, ktorý je dôležitý pre stavbu cievnych a žilových ciev, udržuje ich pružnosť a znižuje vysoký krvný tlak.
Plody obsahujú sacharidy, bielkoviny, zdraviu prospešné tuky, vitamíny skupiny B, veľké množstvo vápnika, draslíka a fosforu. Z nutričného hľadiska sú veľmi výživné a zároveň diétne.

Ako pestovať pohánku ?

  • Vysieva sa priamo na záhon v mesiaci apríl až máj
  • Je veľmi nenáročná. Má rada pôdu s nízkym obsahom živín
  • Netrpí na choroby a je odolná voči škodcom.

Zber

Nažky dozrievajú postupne, na konci leta. Zbierame ju ručne a uložíme do chladu a sucha. Jej tvrdé a lesklé osemenie je nutné pred použitím vylúpať. Pohánka sa preto v obchodoch predáva už ako lúpaná. Pohánka sa môže zomlieť na zdravú múku, ktorá sa však musí preosiať. Je výborná na prípravu palaciniek, alebo ako prísada k bežnému pečeniu, na chlieb, lievance ...

Základná úprava pohánky

Pred kuchynskou úpravou pohánku pražíme, aby stratila trpkosť a získala jemnú orieškovú chuť.

Čo budeme potrebovať :

200g pohánky
5lyžíc masla, alebo oleja
600ml vody
soľ

Príprava:

Na rozpustenom tuku za stáleho miešania rýchlo opražíme pohánku
Keď mierna stmavne, pridáme vodu a štipku soli. Nádobu prikryjeme a varíme na miernom ohni asi štvrť hodinu.
Hrniec odkryjeme a necháme odpariť prebytočnú tekutinu. Semená zvyčajne jemne popraskajú a mierne nabobtnajú.

Takto pripravená pohánka je skvelá príloha a základom karbonátkov, sladkých i slaných nákypov. Pohánkou môžeme zahustiť aj polievky.

Pohánková múka neobsahuje lepok a preto je vhodnou surovinou pre bezlepkovú diétu!

Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.