Zdravie

Aké kolostrum (colostrum) si vybrať? Čo je to kolostrum (colostrum)? Aké účinky má kolostrum (colostrum)? To sú otázky, na ktoré sa Vám pokúsime odpovedať v tomto článku.

Pohánka je znovu objavovanou potravinou, ktorá v kuchyni našich babičiek bola celkom bežná. Je chutná i zdravá, poskytuje užitočné a zdraviu prospešné látky v tej najlepšej forme. Hodí sa na prípravu polievok, kaší, pomazánok, rizot, lievancov aj ako príloha.

 
Jedným z najúčinnejších spôsobov prevencie pred vírusovými ochoreniami je otužovanie. Otužovať by sme sa mali celý rok.
 

Aloe Vera je rastlina, ktorá sa právom označuje za zázrak prírody. O jej pôvode, pestovaní, účinkoch a spôsobe používania sa dočítate v tomto článku

Čo je to kefír, aké má účinky, ako často sa pije, ako sa uskladňuje to je len niekoľko otázok, na ktoré nájdete odpovede v tomto článku.

Aké sú účinky čaju Hannasaki a ako sa správne pripravuje? Tento "kráľ všetkých čajov" ponúka všetko, čo si len môžeme pre svoje zdravie priať .

Chudnutie začne až potom, keď odstránite príčinu svojej obezity. Tou býva spravidla nesprávny, príjemný, pohodlný ? alebo možno aj stresujúci ? životný štýl.

Niekedy sa stane, že nás lekár oboznamuje s výsledkami laboratórnych testov, prípadne nám do ruky strčia výsledky s nezrozumiteľnými skratkami a údajmi. Ako si ich vysvetliť a správne im porozumieť? V tomto článku vám ponúkame niekoľko najčastešie používaných výrazov a skratiek s ktorými sa môžete stretnúť.

Toto nie je len diéta, ale poriadna očista tela. Po dvoch týždňoch sa budete cítiť ako znovuzrodená, plná energie a chuti do života. Stačí, ak sa na chvíľu trochu zapriete a vyskúšate túto ryžovú kúru.
Celozrnná ryža je oproti bielej ryži plná vitamínov A, B2, C a minerálnych látok (sodíka, kalcia, draslíka a fosforu). Okrem toho obsahuje kyselinu glukorónovú, ktorá pomáha telu pri odbúravaní jedovatých látok.

Pu-erh pôvodne nebol známy vo svete, ale iba v oblasti kde sa pestoval. Vojaci si za vlády mongolského chána všimli, že si ľudia v provincii Jun-nan varia polievku´, ktorej pripisujú zázračné liečebné vlastnosti. Tento čaj sa najviac podobá čaju, ktorý poznali starí Číňania, už pred viac ako 2000 rokmi. Ide o pomerne neobvyklý druh, podstupujúci až dvojakú fermentáciu. Vyrába sa z velkých listov čajovníka nazývaného Qingamao charakteristických zemitou vôňou. Čaj Pu-erh sa pestuje v provincii Yunnan podľa jeho hlavného mesta Pu-erh, v ktorom sa kedysi tento čaj spracovával.

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.