Textil

Angora je pomenovanie vlny angorských králikov. Je mimoriadne hladká, jemne flaušová a mäkká na dotyk. Vďaka tomu, že veľmi príjemne hreje, pôsobí angorská vlna aj proti reume.

Alpaka je vlna z juhoamerickej lamy. Látka vyrobená z tohto materiálu sa vyznačuje mimoriadnou jemnosťou a mäkkosťou. Vlna alpaka sa používa predovšetkým ako priadza pre výrobu veľmi kvalitného úpletového tovaru.

Akvamarín farby morskej hladiny je považovaný za kameň prinášajúci neočakávané šťastie. Jeho výrazná modrá bola pre námorníkov prísľubom šťastného návratu domov. Dnes je považovaný za kameň prinášajúci šťastie zamilovaným, privolávajúci manželstvo a vernosť. Ľuďom narodeným v marci má poskytovať v živote mladistvú sviežosť.

Najmodernejšia technológia pri tomto materiáli zaručuje, že si môžete byť istí aj v daždi a vo vetre. Bilióny mikroskopických vzdušných komôrok v tejto tkanine spôsobujú, že materiál je priedušný a udržuje príjemnú mikroklímu. Odvádza totiž telesnú vlhkosť smerom von, pričom ale telesné teplo zostáva uchované pod oblečením.

Adiprene zaručuje optimálne tlmenie nárazov v oblasti päty. Ide o materiál poskytujúci vynikajúcu ochranu pred veľkými nárazmi. Adiprene plus naviac výborne prenáša sily. Elastický materiál v špičke topánky optimalizuje prenos sily a zlepšuje tak Vašu výkonnosť.

Acetát je chemické vlákno na báze vlákna prírodného. Vzhľadom k tomu, že acetát je podobne hebký ako hodváb, používa sa najmä na jemnú bielizeň, šaty, blúzky a všetky podšívky. Acetátové vlákna sú nekrčivé a nezrážajú sa.

A-strih prepožičiava šatom skutočnú ženskosť: šaty majú hore úzky strih a priliehajú, smerom dolu sú rozšírené.

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.