Návody

Z listovej ružice ananásu, ktorý prinesieme z obchodu si môžeme vypestovať vlastný plod. Stačí, ak si v obchode vyberieme ananás so zdravou listovou ružicou.

Pre dodržanie dobrej úrovne ústnej hygieny je nutné si čistiť zuby dvakrát denne aspoň dve minúty. Ponúkame vám stručný návod, ako si ich správne čistiť:

Princípom hry je vyhľadávanie rovnakých obrázkových dvojíc. Kartičky sú pri hre obrátené obrázkom dole a každý z hráčov môže naraz otočiť obrázkom hore len dve kartičky. Hráči sa snažia zapamätať si námety obrázkov a miesto, na ktorom kartička leží. Počet hráčov nie je obmedzený, mali by byť aspoň dvaja.

  1. Vyberte si vhodné miesto na hru - dokonale rovný a primerane veľký stôl bez obrusu.
  2. Hráči si medzi sebou určia poradie.

Medzi najpraktickejšie materiály slúžiace k úprave a vylepšeniu vzhľadu interiérových stien sa radia tapety. Ich hlavnou výhodou je skutočnosť, že oproti iným obkladom stien sú hotovým, v rolkách dodávaným materiálom, ktorý po nalepení nepotrebuje žiadne ďalšie ošetrenie a špeciálnu starostlivosť.

V závislosti na použitom materiály rozlišujeme tapety:
papierové (simplex, duplex), vinylové, vliesové (jedným z použitých materiálov je buničina) .

Šlumbergera (Vianočný kaktus) lepšie znáša tieň než slnko, pritom vyžaduje teplo a vlhko (občasné rosenie). Substrát (pôda) by mal byť bohatý na organické látky, čo dosiahneme ak primiešame do pôdy rašelinu. Tiež je vhodné vmiešať do pôdy v pomere asi 1: 6 jemný piesok. Polievať treba vianočný kaktus do misky a to vždy, keď pôda na povrchu preschne. Občas je vhodné osprchovať ho vlažnou vodou od prachu (asi 2 krát za rok).

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.