Domácnosť

Mať domáceho miláčika v byte alebo v dome môže byť pre našu drevenú podlahu niekedy veľmi náročné. Veľakrát sa stane, že povrch podlahy je vďaka nim  poškriabaný, alebo úplne zničený.
 
Ako postupovať :
 

Riešení ako sa zbaviť upchatého odtoku je niekoľko.Na začiatok netreba hneď používať drahé chemikálie, úplne postačí to, čo má každý z nás doma. Jedným z osvedčených spôsobov je , ak na noc do odtoku vlejete prevarený ocot s hrsťou soli alebo dáte do odtoku cez noc klasické droždie. Ďalším tipom je ak do odtoku v kúpeľni nalejete čistiace prostriedky na zubné protézy.

V súčasnosti chladničky kombinované s mrazničkou poskytujú dostatočný priestor na uskladnenie potravín a zároveň vytvárajú podmienky, ktoré zabezpečujú ich dlhšiu trvanlivosť a čerstvosť. Niekedy si v rýchlosti pri vybaľovaní nákupu neuvedomujeme, že aj uskladnenie potravín v chladničke sa riadi istými pravidlami. Súčasťou väčšiny chladničiek a mrazničiek sú aj priehľadné zásuvky s označením, na uskladnenie akého druhu potravín slúžia. Potraviny teda ukladáme do jednotlivých tepelných zón v chladničke.

V každom koberci, na ktorom je postavený kus nábytku sa časom vytlačia nepekné priehlbiny. Takéto odtlačky môže zanechať noha stola, stoličky, váľandy, skrinky a pod. Keď sa však rozhodnete nábytok presunúť inam , hoci iba o kúsok ďalej, vytlačené miesta na koberci po nábytku ostanú a na paráde rozhodne nepridajú. A práve vtedy nám pomôžu kocky ľadu.

Na poškodené miesto položíme kúsok ľadu. Kocku necháme pozvoľna roztopiť a vzniknutú vodu samovoľne vyschnúť. Už na druhý deň nespoznáte , kde sa nepekný odtlačok nachádzal

Ak sa začnú na listoch paliem či iných izbových rastlín zjavovať zmeny zafarbenia (škvrny) a tvaru (krútenie), býva príčinou ochorenie. Pokiaľ nepomôže zmena stanovišťa a ani presadenie skúste vyskúšať metódu, ktorú s väčším či menším úspechom používali už naše babičky. Potrite napadnutý list priamo plochou rozkrojeného cesnaku. Po týždni to všetko zopakujte. Niekedy však pomôže aj cibuľa. Cibuľové šupky zalejte vriacou vodou a nechajte 24 hodín stáť. Postihnuté rastliny dajte s črepníkom do vane a listy dôkladne nálevom z krhly osprchujte.

Ak po návšteve ostane v miestnosti nepríjemný zápach z cigariet, jednoducho sa ho zbavíme tak, že v miske zapálime jeden alebo dva bobkové listy a nepríjemný zápach z cigaretového dymu zmizne.

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.