Kuchyňa

Máte málo tvarohu napríklad na koláč alebo buchty? Tu je naša rada pre vás:

Pripaľovanie mlieka - zabránime tomu tak, že nádobu vopred opláchneme studenou vodou. Aby mlieko nevykypelo, okraje nádoby natrieme tukom.

Jablká pečené v rúre sú rýchlym dezertom a vynikájúcou pochúťkou v každom ročnom období. Aby sa jabĺčka pri pečení nescvrkávali a zachovali si pekný vzhľad, na niekoľkých miestach im narežme ostrým nožom šupku a celý povrch jablka ľahko potrieme olejom alebo maslom.

Pri šúpaní cibule, najmä ak ide o väčšie množstvo (na guľáš, na nakladanie kapusty a pod.) sa zväčša slzí. Tu pomôže jednoduchá rada: vložte cibuľu do nádoby, prelejte vriacou vodou a nechajte minútu postáť. Potom môžete vonkajšiu šupku stiahnuť jedným ťahom. Ak potrebujeme cibuľu jemne nakrájať, stačí nôž, cibuľu a podložku na krájanie opláchnuť v studenej vode.

Ak sa vám rozvarili cestoviny, neodhazujte ich. Do precedenej cestoviny pridajte niekoľko vajec (záleží od množstva masy), postrúhajte údený syr, pridajte soľ, prípadne vegetu ( samozrejme môžete pridať aj iní prísady) a vložte do misy z varného skla a zapečte v horúcej rúre ( asi 15 minút).

Ryba zanecháva po kuchynských úpravách nepríjemný pach na nádobách. Nádoby môžete čistiť i lístočkami čaju s octom a jedlou sodou bikarbónou.

Aj skúsenej kuchárke sa môže stať, že pri vyprážaní z rezňov začne opadávať strúhanka. Zabránime tomu tak, že do rozšľahaných vajec pridáme niekoľko kvapiek oleja.

V zápražke sa neutvoria hrčky, ak do múky pridáte trochu soli

Vložte žĺtky do misky vypláchnutej studenou vodou, posoľte ich a miešajte drevenou vareškou (nie drôtenou metličkou). Najdôležitejšie je dobre oddeliť žĺtky od bielkov.

Med uskladňujte na suchom a čistom mieste pri teplote od 8°C do 10°C. Základným faktorom zachovania liečivých účinkov medu je teplota do 50°C. Pri prekročení tejto teploty dochádza k zničeniu enzymatických zložiek, ktoré rozhodujú o biotickom liečivom pôsobení medu.

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.