Rastliny

Ananás v našich podmienkach obvykle vykvitne až po piatich rokoch. Ale existuje spôsob, ako docieliť, aby zakvitol skôr – tri roky je vek, kedy sa to podarí, ak dodržíte nasledovný postup:

Vypestovať zázvor doma nie je vôbec zložité. Ak budete postupovať podľa nášho návodu, určite sa vám to podarí.

Sú interiéry , ktoré nemajú na pestovanie izbových kvetín ideálne svetelné a tepelné podmienky. Existujú však rastliny, ktorým to natoľko nevadí a darí sa im aj v severne orientovaných chladnejších bytoch. Týmtp rastlinám sa prirodzene darí aj v svetlejších interiréroch. Medzi ne patria napríklad viničovité - ako napríklad .

Palmy sú veľmi početnou skupinou. Tieto rastliny dorastajú aj do výšky 60 metrov. Podľa tvaru ich odborníci rozdeľujú na vejárovité, perovité, dvakrát perovité.

Prečo v zime opadávajú listy citrónovníka? Teplota v izbe pri prezimovaní nesmie byť nižšia ako 10°C a rastlina musí byť umiestnená na svetlom mieste. Citrónovník sa musí polievať iba raz do týždňa. Na jar - ak už má dobre vyvinuté korene - sa presadí a asi po štyroch mesiacoch po presadení sa začne prihnojovať. Keď citrónovník rozkvitne, treba ho aspoň raz denne osprchovať. Ak chceme, aby mal plody, aspoň dvakrát opelíme kvety štetcom. Na jar môžu rastline opadávať listy. V takomto prípade konáriky o tretinu skrátime.

Prečo difenbachii opadávajú spodné listy? Nejde o chorobu, ale je to typická vlastnosŤ rastliny. Preto odporúčame použiť defenbachiu do tzv. vysadzovacích misiek a skombinovať ju s inými rastlinami, ktoré jej holý kmienok zakryjú. Treba ešte vedieť, že difenbachia nemá rada priame slnko a prievan - či už sa pestuje v zemine alebo hydroponicky.

Ako najlepšie zakorenia oleandrové odrezky? Oleander potrebuje na svoj úspešný rast dostatok svetla a vlhkosti. Ak odrezok zapichneme do zeminy v črepníku, treba ho prikryť pohárom. Dobre zakoreňuje v piesku, pod ktorým je humózna zemina. Akonáhle si odrezok vytvorí korienky a začne z nej čerpať žíviny, pohár odstránime. Veľmi dobre odrezok oleandra zakoreňuje aj vo vode.

Aby sa fikus pekne rovnomerne rozkonáril, zrežeme ho vo výške 50 až 100cm nad črepníkom. Vrcholček, ktorý zrežeme pod štvrtým-piatym listom, dáme do pohára s vodou na teplé miesto, kde nám zakorení.

Najideálnejšie by bolo aj kvetinám posyktnúť letnú dovolenku na čerstvom vzduchu niekde v polotieni v záhrade. Potom ich stačí pred odjazdom na dovolenku iba výdatne poliať, spoľahnúť sa na výdatný dážď a našu neprítomnosť kvety určite v zdraví prežijú. Jednoduché to majú aj tí pestovatelia, ktorí kvetiny a rastliny pestujú hydroponicky, t.j. vo vodných roztokoch. Ak majú takéto rastliny aj dostatok svetla, pokojne ich môžeme opustiť aj na celé leto.

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.