Zdravie

Čerstvý gel z Aloe Vera si môžete pripraviť aj sami doma. Neviete ako na to? V tomto príspevku Vám ponúkame recept na jeho prípravu.

Sirup z Aloe Vera nám môže byť dobrým pomocníkom, aj keď nemáme práve pocit, že nám niečo chýba. Pomôže nám zvýšiť obranyschopnosť nášho tela a zlepší odplavovanie usadených toxínov. Odborníci tvrdia, že aloe dokáže ochrániť naše telo pred niektorými druhmi rakoviny a že je jedným z najsilnejších prírodných prostriedkov, ktorý dokáže spomaliť proces starnutia. Viac o tomto zázraku sa dočítate tu

Ako dosiahnuť krajšiu pleť a zároveň pomôcť tráveniu ? Tu je naša rada:

Aby naše oči pri práci s počítačom neboli unavené, je dôležité dodržiavať niekoľko dobrých rád:

  • Obrazovka musí byť asi desaťkrát jasnejšia ako okolie, ale zároveň nesmiete vnímať jej raster
  • Pozor na príliš výrazné či dokonca neónové farby. Ideálna je na pracovnej ploche modrá farba
  • Nastavte si väčšie písmo, oči sa menej namáhajú
  • Pozerajte sa na celú obrazovku, nielen na miesto, kde práve píšete
  • Pravidelne žmurkajte - raz až dvakrát každých desať sekúnd. Občas zaostrite na vzdialenosť 5 metrov

Aj na návštevu lekára by sme sa mali pripraviť. Pospomínajte si, aké symptómy sa u vás objavujú, aké liečebné procedúry či zákroky ste absolvovali.Svoje otázky a poznámky si poznačte, aby ste si boli istí, že na nič podstatné nezabudnete. Poznačte si aj aké lieky užívate alebo ste užívali. Pred návštevou lekára si pripravte otázky, ktoré mu chcete položiť.

Viete, že ak zaspávate dlhšie ako polhodinu , alebo sa v noci prebudíte viac než štyrikrát , trpíte nespavosťou? Takisto nočné prebudenie by nemalo trvať dlhšie ako tri minúty a nemali by ste sa ráno zobudiť skôr ako hodinu pred naplánovaným zvonením budíka.
Zlé spanie väčšinou signalizuje fyzické alebo duševné problémy. Ak sa poriadne nevyspíte, celý deň nestojí za veľa. Cítite sa unavení, podráždení , v práci nepodávate najlepšie výkony a nedokážete sa vôbec sústrediť. Poruchami spánku by ste sa mali zaoberať a po ich príčinách pátrať.

Šťavnatý grapefruit je v zime bombou na posilnenie imunitného systému. Obsahuje málo kalórií, ale veľa vitamínu C, draslíka a betakaroténu. U nás ho zvyčajne konzumujeme bez úpravy, nanajvýš z neho vyrábame šťavu. V zahraničí sa často používa aj na prípravu šalátov, dezertov a pre výraznú chuť aj ako prísada do mnohých druhov jedál. Ak máte chuť experimentovať, vyskúšajte si to.

Bradavice sú výsledkom zlyhania imunity. S vírusom, ktorý spôsobuje ich vznik sa stretávame stále. Omnoho ťažšie mu však odolávame najmä v zimnom období. Bradavíc sa však môžeme zbaviť jednoducho a pomerne rýchlo.

Ak vás po opaľovaní silne svrbieva koža a sčervenie ako pri akné, ide o alergiu na slnečný svit. Stáva sa to najmä mladým ženám, a preto padá podozrenie za spôsobenie stavu aj na antikoncepčnú pilulku, pre jej vplyv na hladinu hormónov v tele. Do úvahy prichádzajú tiež poruchy imunitného systému, spojené so zvýšenou produkciou histamínu.
Na príčine však môže byť aj prostý nedostatok vápnika, stav častejší u žien ako u mužov. Práve vyššia hladina vápnika , kalcia bráni uvoľňovaniu hormónu svrbenia, histamínu.

Večer po namáhavom dni citíte, že máte nohy ťažké, unavené a opuchnuté. Rýchlo ich osvieži relaxačná masáž pomocou emulzie, ktorú ľahko pripravíte tak, že zmiešate päť lyžíc kuchynskej soli s trocou mlieka a desiatimi kvapkami mentolového oleja. Nohy si masírujte emulziou od chodidiel smerom nahor. Napokon ich niekoľkokrát opláchnite striedavo studenou a teplou vodou.

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.