Hoby a voľný čas

Origami je staré japonské umenie skladania papiera. Výraz ?origami? v japončine doslova znamená ?skladanie papiera? a skladá sa zo slov "oru" skladať, a "kami" papier. V nasledujúcom videu sa dozviete ako zhotoviť kraba.

Origami je staré japonské umenie skladania papiera. Výraz ?origami? v japončine doslova znamená ?skladanie papiera? a skladá sa zo slov "oru" skladať, a "kami" papier. V nasledujúcom videu sa dozviete ako poskladať papier a vytvoriť rybu.

Origami je staré japonské umenie skladania papiera. Výraz ?origami? v japončine doslova znamená ?skladanie papiera? a skladá sa zo slov "oru" skladať, a "kami" papier. V nasledujúcom videu sa naučíte zhotoviť slona.

Origami je staré japonské umenie skladania papiera. Výraz ?origami? v japončine doslova znamená ?skladanie papiera? a skladá sa zo slov "oru" skladať, a "kami" papier. V nasledujúcom videu sa naučíte zhotoviť darčekovú krabičku.

Origami je staré japonské umenie skladania papiera. Výraz „origami“ v japončine doslova znamená „skladanie papiera“ a skladá sa zo slov "oru" skladať, a "kami" papier. Nasledujúce video Vám priblíži, ako je možné zhotoviť ružu.

Chcete si vyrobiť originálny klobúk alebo tašku? Stačí k tomu háčik, nožnice a pár igelitových tašiek, ktoré sa určite nájdu v každej domácnosti! Pozrite si video a nechajte sa inšpirovať dobrým nápadom ! Budete orignálny a navyše pomôžete životnému prostrediu.

Chcete si oddýchnuť od stresu a každodenných povinností? Skúste japonské origami. Stačí len kus papiera, trpezlivosti a pozorne sledovať video.

Origami používa iba niekoľko málo pomerne jednoduchých spôsobov prehýbania papiera, ale ich vzájomným kombinovaním sa dajú vytvoriť veľmi zložité tvary. Postupy skladania najstarších origami sa kedysi predávali od rodičov deťom ústnym podaním. Neskôr však vyšlo niekoľko publikácií s detailnými návodmi a v nich zaznamenané skladačky patria dnes do ?zlatého fondu? tradičných origami. Dodnes je však väčšina skladaných modelov inšpirovaná svetom zvierat a rastlín.Pozrite si tento video-návod a pokúste sa aj vy poskladať tohto nádherného motýľa.

Syndicate content
Akékoľvek preberanie, kopírovanie alebo iné širenie obsahu zverejneného na radynavody.sk je dovolené len na základe písomného súhlasu.